Проект санаторно-оздоровчого комплексу "Прикарпаття" розроблений творчою архітектурною майстернею в формі ТзОВ "ГРАЖДА" на замовлення Національного банку Украіни.
Проект санаторно-оздоровчого комплексу "Прикарпаття" розроблений творчою архітектурною майстернею в формі ТзОВ "ГРАЖДА" на замовлення Національного банку Украіни.
Проектом передбачений комплексний підхід до формування об’єкту з розробкою всіх його складових частин – від проекту ландшафтної організаціі територіі з перетворенням лісопаркового ландшафту в парковий з врахуванням функціонально-рекреаційних особливостей санаторного комплексу і створення пейзажних зон, окремих пейзажних об’єктів і малих архітектурних форм - до формування об’ємно-просторовоі структури архітектурного комплексу санаторію.
Об’ємно-просторова організація існуючого рельєфу (комплекс обмежень природного характеру) безпосереднім чином вплинула на архітектурно-планувальне вирішення санаторного комплексу , зменшивши територію забудови згідно кадастрового плану на 2/3 а саме:
-
берегозахісна санітарна зона р.Жонка - (на відстані 25м від берегової лініі заборонено будівництво)
-
в межах територіі забудови знаходяться два крутих схили (45-60 град) з перепадом абсолютних відміток (515,0-515,5)- пойменна тераса і (532,4-536,2) –друга надпойменна тераса - вул. Грушевського. Між ними розташована перша надпойменна тераса на відм.(522,0-526,4) загальною площею11638,7 м2
-
згідно технічного звіту з таксаціі зелених насаджень і ладшафноі оцінки територіі на майданчику розташування комплексу знаходиться 700 дерев різних порід і видів, в більшості хвойних
Згідно оцінки на сприятливі умови місцерозташування санаторно-оздоровчого комплексу тільки ця єдина тераса могла би бути повноцінно використана під розміщення його корпусів, але розрахунково-нормативна площа іі невідповідно мала. Крім того містобудівельні (санітар-но-гігієнічні,протипожежні) а також природоохоронні обмеження зменшують площу іі забудо-ви ще на 1/3 територіі.
В результаті аналізу існуючого природного стану територіі місцерозташування санаторію як з точки геоморфологіі рельєфу, його геологічних властивостей, так і з ландшафтної оцінки територіі, було прийняте проектне рішення, яке би максимально відповідало технічним нормативам на спорудження об’єкту такого функціонально-тематичного навантаження на оточуюче природнє середовище, а саме:
- максимально зберегти пойменну терасу р.Жонка, провівши ряд берегозахісних заходів методом біотехнічного захисту (габіонні системи) –від природних катаклізмів-селевих потоків, паводкових підтоплень пойменної тераси, а також від сезонного підтоплення неорганізова-ними дощовими стоками пойменної тераси гірськоі ріки
- укріплення еродованих міжтерасових схилів за рахунок будівництва на них монолітно-каркасних об’єктів санаторноі інфраструктури і одночасно максимального вивільнення з під забу-дови – першої надпойменноі тераси.
Це рішення дає можливість максимально зберегти природні реліктові властивості першої надпойменної тераси (на якій зконцентрована більша частина вікових карпатських ялин-елемента екофітоцитного впливу на відпочиваючих) за рахунок створення партерного саду в зоні розашування двох спальних корпусів.
Весь комплекс проектних робіт розрахований на будівництво санаторного комплексу в дві черги.
Першою чергою будівництва комплексу передбачено спорудження спального корпусу на 5 сімейних номерів "Люкс" в двох рівнях і блоком апартаментів на одну сім’ю. Будівництво розпочато в 2009 році.
На другу чергу будівництва заплановано спорудження спального корпусу на 120 місць з адміністративно-господарським блоком, ідальнею на 60 посадочних місць і медико-профілак-тичним центром з’єднаного критим переходом з спортивно-розважальним корпусом .
1.Спальний корпус на 5 сімейних номерів "Люкс" і апартаментами на одну сім”ю терасного типу ( загальною площею -2029,75м2)
Змінноі поверховості від 2-х до 4-х поверхів з цокольним поверхом , підвалом і технічним по-верхом на горищі. Розташований на скельному схилі з ухилом в (30-45 град.) з головним вхо-дом з відмітки першої надпойменноі тераси -ниспадає поверхами до нижньої пойменної тераси
Композиційна схема ділить об’єм спального корпусу на два функціональних готельних блоки
які відповідають міжнародному класифікатору готелів *****.В правій частині корпусу знахо-диться готельний номер "апартамент-президент" на одну сім”ю а в лівій частині-5 готельних номерів "Люкс" в двох рівнях кожний. Ліва і права частини будинку запроектовані як два окремих об’єкти зв’язані між собою критим переходом, який перпендикулярно головному фасаду перерізає об’єм спального корпусу.
Архітектурне вирішення об’єму спального корпусу побудоване на стику двох концептуаль-них напрямків –з однієї сторони – зберегти традиційний образ шатрової карпатської споруди, який відображає мікрокліматичні особливості регіону і одночасно ввести в стилістику архітек-турного образу ускладнені еклектичні форми окремих частин і блоків ансамблю.
2. Спальний корпус на 120 місць з адміністративно-господарським блоком, ідальнею на 60 посадочних місць і медико-профілактичним центром.(загальн.площ.-11556.0м2)
Комплекс приміщень спального корпусу сполучений з адмінблоком і столовою в трьох різно-великих об’ємах:
- спальний корпус –п’ятиповерховий, сполучений критим переходом (на рівні другого поверху) з спортивно-розважальним центром
- адміністративно-господарський корпус-семиповерховий з розташованими (вище третього поверху ) приміщеннями медико-профілактичного центру)
- ідальня на 60 посадочних місць –триповерхова ,приблокована до адміністративно-господарського корпусу
3. Спортивно-розважальний центр (загальною площею-8911,00м2) запроектований вамфітеатральному кратері природного походження з крутими (45-град.) еродованими, зсуво-небезпечними схилами-розкритими в сторону ріки. Перепад відміток -15.0м
Комплекс приміщень розважального центру сконцентрований на верхніх поверхах п’ятиповерхового моноблоку спортивно-розважального центру. Розважальний центр запроектований в складі приміщень -багатофункціональної амфітеатральноі зали, яка розташована на 4-му поверсі будинку і бібліотеки з бібколектором на 3000 томів –на 5-тому поверсі.
Спортивний центр складається з приміщень водних видів спорту і дитячого аквавідпочинку, розташованих на 2-му і 3-му (антресольному) поверхах п’ятиповерхового моноблоку і приблокованого до нього приміщення критого спортивного басейну. На антресолях аквапарку розташовані приміщення комплексу "Світ бані".
На пятому поверсі також знаходяться приміщення вестибюльної групи і холу спортивно-розважального центру ,а на терасі даху четвертого поверху знаходиться тенісний корт з допо-міжними приміщеннями.
Перший поверх є технічним поверхом